Mięsień piersiowy – trakcja z tyłu z asystą

with Brak komentarzy
Mięsień piersiowy
Mięsień piersiowy
<
Mięsień piersiowy
poziomseriaczas
podstawowy220 s
średniozaawansowany330 s
zaawansowany340 s

Faza wstępna

Partner asystujący znajduje się z tyłu i chwyta za ramiona na wysokości łokci. Ramiona wysunięte do tyłu, klatkę piersiowa wyprostowana. Głowa prosto, wzrok przed siebie. Barki swobodnie bez nienaturalnego unoszenia lub opuszczania.

Faza kluczowa

Partner podnosi twoje ramiona i pociąga do tyłu powodując cofnięcie barku. Osób zastępuje napięcie mięśni piersiowych. Plecy cały czas wyprostowane

Zalecenie:

Dla biegaczy – ze względu na udział mięśnia piersiowych oraz ruchu ramion podczas biegania szczególnie uprawiających wielobój mi.in. triathlon, gdzie ramiona są dodatkowo obciążane

Wskazówki: Ważna jest komunikacja między rozciągany i rozciągającym aby nie przekroczyć maksymalnego punktu rozciągania.


Mięsień piersiowy duży, szeroki i trójkątny mięsień należący do grupy powierzchownych mięśni klatki piersiowej. Jego powierzchnię przednią pokrywa blaszka powierzchowna powięzi piersiowej oddzielająca mięsień od podskórnej warstwy tkanki tłuszczowej, a u kobiet od gruczołu piersiowego. Tylna powierzchnia mięśnia piersiowego większego pokryta jest przez powięź piersiową głęboką.

Mięsień piersiowy składa się z kilku części Część górna inaczej obojczykowa przyczepia się do przyśrodkowego fragmentu obojczyka. Część środkowa inaczej mostkowo-żebrowa przyczepia się na powierzchni przedniej mostka oraz do chrząstek żeber. Część dolna inaczej brzuszna przyczepia się do blaszki przedniej pochewki mięśnia prostego brzucha. Część boczna mięśnia przechodzi we wspólne ścięgno przyczepione do grzebienia guzka większego kości ramiennej.

Funkcją męśnia piersiowego jest jego skurcz, co przesuwa łopatkę do przodu, opuszcza i przyciąga ramię przemieszczając je lekko ku przodowi i dokonując jego rotacji do wewnątrz. Mięsień piersiowy większy jest też pomocniczym mięśniem oddechowym.

Źródło: Wkipedia

Zostaw Komentarz