Mięsień trójgłowy ramienia – trakcja tylna rąk

with Brak komentarzy
Mięsień trójgłowy ramienia
Mięsień trójgłowy ramienia

Mięsień trójgłowy ramienia
poziomseriaczas
podstawowy220 s
średniozaawansowany225 s
zaawansowany230 s

Faza wstępna

Ćwiczenie można wykonywać na siedząco lub stojąco, utrzymując wyprostowane plecy. Przełóż jedno ramię za dolną część pleców, a drugie unieś nad głowę.

Faza kluczowa

Zegnij łokcie i za plecami staraj się palcami jednej dłoni chwycić palce drugiej. Złączenie dłoni nie jest konieczne, jednak dąż do splecenia nich, aby maksymalnie rozciągnąć ramiona.

Zalecenie:

Dla wykonujących wszystkie rodzaje biegów, w szczególności biegi obejmujące skoki lub dynamiczne gry zespołowe.

Wskazówki: Pamiętaj o utrzymywaniu wyprostowanych pleców i głowy na przedłużeniu kręgosłupa.


Mięsień trójgłowy ramienia mięsień znajdujący się w tylnej cześci ramienia i należący do tylnej grupy mięśni ramienia. Ulokowany jest między łopatką i kością ramienną, a kością łokciową. W swojej budowie składa się z trzech mniejszych mięśni tzw. głów. Jest to głowa przyśrodkowa, która przylega do kości ramiennej tworząc warstwę głęboką, głowa długa i głowa boczna leżąca na przyśrodkowej.

Funcję jaką wymusza głowa długa to ruch w stawach – ramiennym i stawie łokciowym, przy czym siła działania na staw ramienny jest większa niż na staw łokciowy. Głowa długa jest najsilniejszym prostownikiem stawu ramiennego oraz silnym przywodzicielem ramienia. Głowy boczna i przyśrodkowa natomiast odpowiadają za ruch wyprostny w stawie łokciowym. Siła mięśni prostowników stawu łokciowego – mięśnia trójgłowego ramienia i mięśnia łokciowego jest mniejsza niż siła mięśni zginaczy stawu łokciowego czylli mięsni: ramienno-promieniowego, dwugłowego ramienia oraz mięśnia ramiennego.

Źródło: Wikipedia

Zostaw Komentarz