Mięśnie naramienne – pozycja ptaka

with Brak komentarzy
Mięśnie naramienne
Mięśnie naramienne – pozycja ptaka
Mięśnie naramienne – pozycja ptaka
poziomseriaczas
podstawowy210 s
średniozaawansowany315 s
zaawansowany320 s

Faza wstępna

Stań prosto, barki w jednej lini z nogami. Nogi mogą pozostać w lekkim rozkroku. Ramiona powinny pozostać rozluźnione. Ręce opuść w dól, jednak dłonie złącz z przodu razem stroną wewnętrzną jak do modlitwy.

Faza kluczowa

Rozłóż ramiona jakbyś chciał kogoś objąć. Utrzymuj rozłożone ręce najszerzej jak potrafisz. jednak bez zmiany pozycji. Napnij plecy, w szczególności mięśnie górne mięśnie pleców aż do uczucia dyskomfortu. Utrzymuj je wciąż wyprostowane.

Zalecenie:

Dla wszystkich biegaczy ponieważ mięśnie naramienne są aktywnie zaangażowane podczas biegania. Częste treningi powodują przykurcz klatki piersiowej oraz mięśni naramiennych. To ćwiczenie ma za zadanie je rozluźnić.

Wskazówki: Przez całą fazę kluczową utrzymuj napięte plecy. Tylko takie wykonanie ćwiczenia gwarantuje odpowiednie rozciąganie kluczowych mięśni.


Mięsień naramienny (łac. musculus deltoideus) – leżący powierzchownie, największy mięsień okolicy barku o kształcie odwróconej greckiej litery Δ. Mięśnie naramienne znajduje się na zewnętrznej stronie barku. Mają one trzy przyczepy początkowe, które dzielimy na części:

  • przednią – obojczykową, przyczepia się do końca barkowego obojczyka,
  • środkową – barkową, przyczepia się do wyrostka barkowego łopatki,
  • tylną – grzebieniowa, przyczepia się do grzebienia łopatki.

Wspólny przyczep końcowy wszystkich części mięśnia naramiennego znajduje się na guzowatości naramiennej kości ramiennej (łac. Tuberositas deltoidea).

Część barkowa odwodzi ramię aż do poziomu. Podnoszenie ramienia powyżej poziomu odbywa się w stawach obojczykowych. Część obojczykowa przywodzi do przodu i dokonuje ruchu obrotowego ramienia do wewnątrz. Część grzebieniowa przywodzi do tyłu i dokonuje rotacji ramienia na zewnątrz.

źródłó: Wikipedia

Zostaw Komentarz